PİMAPEN Tamiri Nasıl Olur?

PİMAPEN kapı ve pencere arızaları oldukça zor olan problemlerdir. PİMAPEN arızalarında en önemli unsur arızanın neden kaynaklandığını bulmaktır. Kullanıcılar uzman gerektiren bu konuda problemi kendileri çözmeye çalıştıklarında kaynağını bulamayacak ve arızanın daha büyük bir problem haline gelmesini sağlayacaktır. 

PİMAPEN kapı ve pencerede, uzman ekip, sorunun neden kaynaklandığı tespit edince en kısa zamanda tamirat gerçekleşecektir. Sorunun sebebi menteşelerde ise menteşeler özenle sökülüp PİMAPEN kapı yada pencerenin çeşidi ne yada modeline uygun menteşe seçilip PİMAPEN’ e monte edilir. PİMAPEN kapı yada pencere ile yapılan uyumsuz menteşe seçimi işlevselliği olmayacağı gibi, kullanım ömrüde kısa olacaktır.

PİMAPEN Kapı Ve Pencerelerde Hangi Sorunlar Görülür?

Kullanıcıların PİMAPEN’ le ilgili karşılaştıkları en sık konu kapının yada pencerenin tam kapanmaması sorunudur. İki tarafta kolu olan kilitli kapı olarak bilinen bir kapıda bu sorun oluşursa, ilk olarak orta kısmında karşılık ismi verilen kasadaki demir parçaları kapı kilidine göre ayarlanır.   Kullanıcılar bunu bir kalem yardımı ile kolayca yapabilirler.

Sadece cam PVC kapılar büyük bir ağırlığa sahip oldukları için, camın ağırlığı zamanla kapının üzerine binecek ve bu kapının ayarını bozacaktır. Ancak karşılıklar üzerinde biraz oynanırsa böyle bir sorunla karşılaşılmayacaktır. PİMAPEN’lerde oluşacak bir diğer sorun ise kapı kolunun boşa dönmesidir. Kapı kolu boşa döndüğünde problem kilit mekanizmasının kırılmasından dolayı yaşanır ve bu sorunu uzman ekip kısa sürede düzeltecektir.

PİMAPEN Sorunlarının Çözümü?

PİMAPEN Kapı Menteşesini takmak işlemi, arızalı menteşeleri sökülmüş kapıyı yerinden sökerek, yeni alınmış menteşeyi kapıya montelendikten sonra vidalayarak yapılır. PİMAPEN pencere yada kapı kollarını sökme işlemi ise kol dibinde bulunan plastik parça öne doğru hafifçe itilip sağa sola döndürülerek yapılır. Plastik parça yerinden oynadığında görünen vidalar tornavida ile sökülür ve kol bu şekilde sökülmüş olacaktır.

PİMAPEN kapı sarkması yada düşmesi sorunu ile karşılaştığınızda, Basit bir takoz işinizi görecektir. Kapı sarkması işçilik hatasından dolayı yaşanırken kapı düşmesi ise kapı yada pencerenin cam olmasından dolayı köşe kısmında demir olmaması sebebi ile camın ağırlığının ön kısmına yüklenmesinden kaynaklanır ve problem takozlama yapılarak giderilebilir.