Sürgülü PVC kapılar, dekoratif olmalarının yanında kullanım alanı yönünden de çok fazla yer kaplamadığı içinçokça tercih edilen kapı çeşitleri arasında yerini alır. Sürgülü PVC kapılar, üstten sürgülü ya da alttan ray sistemi üstündekurulu olan ve sağa ya da sola tarafa doğru hareket sağlayan kapılardır.

Bu kapı modellerinde genel uygulama olarak farklı tercihler yapılması söz konusudur.Genelde çift kanat tercihinde bulunulsa da, kullanım alanına veya mekânın dekorasyonuna bağlı şekilde tek kanatlı da kullanılabilir.

Sürgülü PVC Kapı Avantajları

Yaygın olarak dar yapıya sahip olan koridorlarda, küçük mekânlarda, evlerdeki ardiye odalarında veya salonlarda sürgülü PVC kapı tercih edilir. Sürgülü PVC kapının mekânlara ve mekân içinde yer alan kişilere sağladığı en önemli avantajlardan biri de dar alana sahip evlerde kapının oluşmasından kaynaklanan darlığı sorununun önüne geçmesidir. Bu bağlamda, küçük alanlara sahip olan mekânlarda PVC kapı büyük bir avantaj sağlar.

Sürgülü PVC Kapı Kullanımı

Sürgülü kapılar genelde metal bir zemin üstünde hareket eder. Sürgülü kapı çeşitlerinde kapıların kaymasını sağlamakta olan mekanizma sürgüler ile sağlanır. Pek çok farklı malzemeden üretimi gerçekleşen bu ray sistemleri; imal edildikleri materyalebağlı olarak kullanım süreleri farklılık gösterir.Balkon, teras, kış bahçesi ve bahçe çıkış noktalarında tercih edilirler. İçeri ya da dışarı açılma durumu olmamasından kaynaklı, yana bölümlere kayarak kapı açılımı kadar daha alan elde edilmesini sağlar.